PROKOPTON

Bilkent Üniversitesi Lisans Felsefe Dergisi

Gönderiler

We now accept submissions for our fourth issue!
The deadline is December 4, 2022.

Önceki sayılarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Özgün makaleleri, kitap ve makale çevirilerini kabul etmekteyiz. Çalışmanızı İngilizce veya Türkçe olarak gönderebilirsiniz. Herhangi bir dilden Türkçeye veya Türkçeden İngilizceye yapılmış felsefi eser çevirilerini de kabul ediyoruz. İstediğiniz kadar çalışma gönderebilirsiniz. Özgün makale(ler) dışında herhangi bir şey göndermek isterseniz, lütfen çalışmalarınızın ayrıntıları ile birlikte bizimle iletişime geçin. Bunu yapmak, başvurunuzun kabul edilme şansını büyük ölçüde artıracaktır. Ayrıca, önceki sayılarımızı ve yayımladığımız çalışma türlerini de gördüğünüzden emin olun. Özgün bir makale göndermek istiyorsanız, lütfen aşağıdaki gönderim kılavuzumuzu dikkatlice inceleyin.

The submission deadline for the fourth issue is December 4, 2022.

Tüm gönderilerinizi prokoptonjournal [at] gmail [dot] com adresine gönderebilirsiniz.

Uygunluk

Çalışmanızı gönderdiğiniz sayının çıktığı yıl içerisinde lisans öğrencisi olmanız gerekmektedir. Örneğin, 2022'de yayınlanacak olan sayımızda çalışmalarınızı değerlendirebilmemiz için 2022 yılının en azından bir bölümünde lisans öğrencisi olmanız gerekmektedir. Tüm bölümlerden (sadece felsefe değil) lisans öğrencisi yazarlar çalışmalarını gönderebilirler. Bununla birlikte, bazı istisnai durumlarda lise öğrencilerine ait makaleleri de kabul ediyoruz.

Kılavuz

Bu kılavuz, özgün makale göndermeyi planlayan yazarlar içindir. Özgün makale harici bir şey göndermek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Açık bir teze ve argüman(lar)a sahip olan felsefi makaleleri uzunluk ve konu ayırt etmeksizin kabul ediyoruz. Yine de, genel olarak 2000 ila 4000 kelime arasındaki makaleleri yayımlıyoruz.

Makalenizi göndermeden önce, lütfen çalışmanın tüm biçimsel özelliklerinin Prokopton Özgün Makale Taslağı'nın özelliklerine uygun olduğundan emin olun.

Son aşamada, gönderimleri esas olarak yazının açıklığı ve argümantasyonun kalitesi açısından değerlendiriyoruz.